W kręgu resocjalizacji

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszą publikacją wydaną pod redakcją naukową Rektor Uczelni Społeczno-Medycznej w Warszawie dr hab. Beaty Mydłowskiej, prof. USM pt. “W kręgu resocjalizacji”.

Recenzje wydawnicze

Z dużym zainteresowaniem podjąłem się lektury monografii pod redakcją naukową prof. Beaty Mydłowskiej i nie pomyliłem się, sądząc, że będzie to bardzo ciekawa publikacja. Książka służyć może niemal jako kompendium aktualnej wiedzy naukowej o resocjalizacji w Polsce, ale nie tylko – także tej bardziej globalnie ujmowanej. Stanowi rodzaj – jak mówią Amerykanie – readera, a więc zbioru ważnych tekstów z danej dziedziny. Autorzy omawiają koncepcje związane z resocjalizacją, niekiedy modyfikując w twórczy sposób dokonania światowych specjalistów […]. Zaletą publikacji jest podział na dwie części: w pierwszej mamy głównie rozważania teoretyczne i badawcze, w drugiej głos zabierają praktycy stosujący metody analizowane w części pierwszej. […] Monografia W kręgu resocjalizacji przynosi wiedzę będącą jakby nawoływaniem do tego, aby polski system karania i polskie więziennictwo powróciły do traktowania więźniów jako ludzi, którym trzeba dopomóc, żeby wrócili do normalnego życia społecznego i potrafili się włączyć w społeczne normy.

Z recenzji prof. dra hab. Ireneusza Krzemińskiego

Książka W kręgu resocjalizacji stanowi niezwykle ważny, wielowymiarowy i aktualny obraz wyzwań, z jakimi mierzą się osoby pracujące z młodocianymi sprawcami przestępstw, skazanymi czy byłymi więźniami. To również zbiór tekstów przybliżających codzienne doświadczenia funkcjonariuszy Służby Więziennej, Policji oraz wychowawców i terapeutów bezpośrednio zaangażowanych w praktykę. Co istotne, rozważania obejmują nie tylko refleksję nad stanem polskiej resocjalizacji, ale także prezentację doświadczeń z innych krajów, co w moim odczuciu podnosi rangę tej publikacji. […] Książka pod redakcją prof. Beaty Mydłowskiej jest wartościową lekturą zarówno dla studentów szeroko pojmowanej resocjalizacji, jak i osób z wieloletnią praktyką w tym obszarze, ponieważ pozwala na zapoznanie się z aktualną problematyką i wyzwaniami, a jednocześ­nie stanowi źródło ważnych inspiracji dla pracy naukowo-badawczej oraz wdrażanych rozwiązań diagnostyczno-metodycznych.

Z recenzji dra hab. Krzysztofa Sawickiego, prof. UwB

Ułatwienie dostępu