Nowość! Trychologia praktyczna

Miło nam poinformować, że uruchamiamy dla Was nowy kierunek studiów podyplomowych

Trychologia praktyczna

Trychologia to specjalistyczna dziedzina poświęcona diagnozowaniu i leczeniu dolegliwości związanych ze skórą głowy i włosem ludzkim w obszarze kosmetologii i medycyny. Bezpośrednią przyczyną rozwoju tej specjalności jest stale rosnąca skala problemów ze skórą głowy oraz włosami.
We współczesnym świecie zabiegi trychologiczne zajmują bardzo ważne miejsce w ofercie gabinetów kosmetologicznych jak i dermatologii estetycznej. Zabiegi z zakresu trychologii kosmetologicznej wpływają na poprawę stanu skóry głowy i włosa, a właściwa współpraca z lekarzami dermatologami jest w stanie zapewnić wysoki standard świadczonych usług. Zadaniem trychologa jest nie tylko pielęgnacja skóry głowy w trakcie specjalistycznych zabiegów, ale także diagnoza problemów skóry głowy i włosów. Posiada on rozległą wiedzę dotyczącą wzrostu i regeneracji włosów.

Cel studiów:

Celem studiów jest przekazanie słuchaczom wiedzy z zakresu trychologii kosmetologicznej i estetycznej. Słuchacze poznają metodologię zabiegów trychologicznych, co pozwoli na rozpoczęcie samodzielnej praktyki w tej dziedzinie.

Adresaci:

  • absolwentów szkół wyższych pierwszego i drugiego stopnia kierunków: kosmetologia, pielęgniarstwo, fizjoterapia, dietetyka, zdrowie publiczne, analityka medyczna
  • absolwentów innych kierunków szkół wyższych pierwszego i drugiego stopnia posiadających dodatkowo wykształcenie techniczne kosmetyczne lub fryzjerskie,
  • absolwentów innych kierunków studiów pierwszego i drugiego stopnia.

dla studentów i absolwentów USM brak opłaty rekrutacyjnej !

po więcej informacji kliknij tutaj


 

Ułatwienie dostępu