W październiku 2019 r. została podpisana umowa partnerska dotycząca współpracy bilateralnej z Mukaczewskim Uniwersytetem Państwowym na Ukrainie. Umowa dotyczy wymiany akademickiej studentów oraz kadry naukowej i administracji, prowadzenia wspólnych studiów, wspólnych badań, organizacji konferencji międzynarodowych, seminariów naukowych oraz publikacji naukowo-metodycznych.

W ramach współpracy możliwa będzie realizacja wymiany oraz prowadzenie wspólnych działań dydaktyczno-naukowych głównie przez studentów i kadrę kierunków: Administracja i Pedagogika.

Państwowy Uniwersytet w Mukaczewie () jest ukraińską publiczną uczelnią wyższą i jednym z największych ośrodków akademickich na Zakarpaciu graniczącego z Polską, Słowacja, Węgrami i Rumunią. Uniwersytet prowadzi studia w 22 specjalnościach na następujących wydziałach:

Wydział Pedagogiczny

Wydział Ekonomiczny, Zarządzania i Administracji

Wydział Humanistyczny

Wydział Turystyki i Hotelarstwa

Uniwersytet w obecnej strukturze został założony w 2008 roku, jednak początki jego działalności akademickiej w Mukaczewie sięgają roku 1914, kiedy to został utworzony Mukaczewsko-Węgierskie Seminarium Królewskie finansowane ze środków państwowych.

Obecnie w skład uniwersytetu wchodzą także college: Vynohradiv State College oraz Mukachevo Humanities-Pedagogical College, gdzie kształci się młodzież na poziomie szkół ponadgimnazjalnych (szkół średnich).

pl_PL
en_GB pl_PL