Kosmetologia studia I stopnia

Kosmetologia, kosmetyka lekarska (łac. cosmetologia) – dział dermatologii zajmujący się badaniem, opisywaniem, leczeniem i pielęgnowaniem skóry w tym dotkniętej chorobą lub defektem (alergie, suchość, łojotok, łuszczenie, zmarszczki) oraz włosów, paznokci. Kosmetologia jest ściśle związana z higieną życia i odżywiania, metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi i chirurgią plastyczną.

Podczas gdy medycyna służy leczeniu chorób, opracowywaniu sposobów ochrony zdrowia i w pewnych aspektach – urody, kosmetologia związana jest z pielęgnacją skóry, włosów i paznokci. Działania kosmetologów mają na celu zwiększenie atrakcyjności fizycznej, uzyskanie zdrowego wyglądu oraz unikanie efektów starzenia się. Choć wskazane tu różnice pomiędzy kierunkiem lekarskim a kosmetologicznym dotyczą istotnych sfer, warto też wiedzieć, że po bliższym przyjrzeniu się specyfice zajęć i programowi, studia kosmetologiczne bardzo przypominają studia medyczne!

Studia na tym kierunku zapewniają możliwość korzystania z laboratoriów i specjalistycznych, dobrze wyposażonych pracowni. Wszystkie zajęcia praktyczne zmierzają do tego, by adepci kosmetologii zyskali konkretne zawodowe umiejętności. Nieodzowną częścią studiów są także wykłady, ćwiczenia, lektoraty czy seminaria. Kosmetolog musi bowiem dysponować szeroką wiedzą z zakresu anatomii, fizjologii, dermatologii, farmacji, fizyki oraz chemii kosmetycznej.

Najbardziej standardową drogą rozwoju zawodowego wydaje się być zatrudnienie w salonie odnowy biologicznej, studiu urody, gabinecie medycyny estetycznej czy w innych miejscach, gdzie wykonywane są zabiegi kosmetyczne, kosmetologiczne. Warto się również, po zdobyciu praktyki, rozejrzeć za możliwością otwarcia swojego własnego gabinetu. Systematyczna i rzetelna praca, zdobywanie rynku i wypracowywanie dobrych opinii o swoich usługach to podstawa sukcesu!

Kosmetologia I stopnia – opis kierunku

Współcześnie bardzo dużą rolę poświęca się atrakcyjnemu, estetycznemu i zdrowemu wyglądowi ludzkiego ciała. To on sprawia, że wzrasta nasza samoocena, a co za tym idzie, również komfort życia. Dzięki wciąż doskonalonym o zawartość dobroczynnych dla zdrowia składników kosmetykom i ultranowoczesnym technologiom dziś każdy z łatwością może korzystać ze skutecznych zabiegów, które są w stanie wybawić nas od większości mankamentów urody. Kosmetolog jest osobą, która specjalizuje się w metodach pozwalających na pielęgnację skóry, włosów, paznokci, poprawę kondycji wizerunku swoich klientów oraz zniwelowanie efektów starzenia. Nietrudno domyślić się, że kosmetologia ma wiele wspólnych elementów z dermatologią i medycyną – we wszystkich tych dziedzinach niezwykle istotny jest dobry kontakt z klientem oraz dbałość w podejmowanych działaniach. Najważniejsza jednak jest wiedza i umiejętność wykorzystania jej w celu poprawy zdrowia i urody osób chcących skorzystać z oferowanych usług. Kosmetologia to studia dla osób, które interesują się zabiegami pielęgnacyjnymi i leczniczymi, biologią oraz chemią, a także przedsiębiorczością oraz techniką. Studia te gwarantują wszechstronną wiedzę o kosmetologii stosowanej, a także zarządzeniu salonem kosmetycznym oraz spa & wellness. Już sama Warszawa proponuje wiele placówek, w których kształci się kosmetologów. Uczelnia Społeczno-Medyczna to gwarancja nowoczesnego i profesjonalnego sprzętu do nauki, wysoko wykwalifikowanej kadry oraz indywidualnego traktowania studenta.

Kosmetologia – studia I stopnia

Kształcenie na kierunku „kosmetologia” odbywa się w systemie studiów I stopnia:

Uzyskiwany Tytuł

Typ studiów

Czas trwania studiów

Partner strategiczny

Licencjat

stacjonarne i niestacjonarne

3 lata (6 semestrów)

Bielenda Professional

Studia licencjackie Kosmetologia – specjalności:

  • Kosmetologia stosowana

  • Wizaż i stylizacja

  • Zarządzanie salonem kosmetycznym

Absolwenci naszej Uczeni są przygotowani do pracy w:

  • gabinetach kosmetycznych,
  • centrach odnowy biologicznej,
  • centrach SPA,
  • przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją i dystrybucją kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych.

FAQ

Kosmetologia jest ściśle związana z higieną życia i odżywiania, metodami farmakologicznymi, fizykoterapeutycznymi i chirurgią plastyczną. Związana jest z pielęgnacją skóry, włosów i paznokci.

Studia kosmetologii w Warszawie zapewniają możliwość korzystania z laboratoriów i specjalistycznych, dobrze wyposażonych pracowni. Wszystkie zajęcia praktyczne zmierzają do tego, by adepci kosmetologii zyskali konkretne zawodowe umiejętności. Nieodzowną częścią studiów są także wykłady, ćwiczenia, lektoraty czy seminaria. Po ukończeniu studiów kosmetolog dysponuje wiedzą z zakresu anatomii, fizjologii, dermatologii, farmacji, fizyki oraz chemii kosmetycznej.

Standardową drogą rozwoju zawodowego wydaje się zatrudnienie w salonie odnowy biologicznej, studiu urody, gabinecie medycyny estetycznej czy w innych miejscach, gdzie wykonywane są zabiegi kosmetyczne, kosmetologiczne. Warto się również, po zdobyciu praktyki, rozejrzeć za możliwością otwarcia swojego własnego gabinetu.

Ułatwienie dostępu