p.o. Dziekana

ul. Kaleńska 3
Zadzwoń:  22 870 00 01
Napisz: dziekan@usmbm.edu.pl

Lorem Ipsum jest tekstem stosowanym jako przykładowy wypełniacz w przemyśle poligraficznym. Został po raz pierwszy użyty w XV w. przez nieznanego drukarza do wypełnienia tekstem próbnej książki. Pięć wieków później zaczął być używany przemyśle elektronicznym, pozostając praktycznie niezmienionym. Spopularyzował się w latach 60. XX w. wraz z publikacją arkuszy Letrasetu, zawierających fragmenty Lorem Ipsum, a ostatnio z zawierającym różne wersje Lorem Ipsum oprogramowaniem przeznaczonym do realizacji druków na komputerach osobistych, jak Aldus PageMaker.

Pracownicy naukowo – dydaktyczni

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Adiunkt na Wydziale Dietetyki, wykładowca przedmiotów: Farmakologia i farmakoterapia żywieniowa oraz interakcje leków z żywnością, Edukacja zdrowotna, Promocja zdrowego stylu życia, Terapia zaburzeń odżywiania.

Tytuł doktora nauk medycznych w dyscyplinie biologii medycznej otrzymała na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w roku 2015.

Jest absolwentką studiów na Wydziale Farmacji w Gdańsku w 1996 roku oraz studiów podyplomowych na prestiżowych uczelniach: Szkoła Główna Handlowa – Public Relations i Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie – Praktyczna Psychologia Społeczna.

W roku 2018 uzyskała tytuł Professional Life Coach certyfikowany przez Transformation Services Inc, California USA

W latach 1998 – 2019 pracowała w branży farmaceutycznej, w firmach: Servier, Krka, Adamed i Roche  na stanowiskach Product Managera, Kierownika ds. Strategii Farmaceutycznej, Medical Manager Marketing Strategiczny w Dziale Business Developement odpowiadając za część merytoryczną i medyczna nowych wdrożeń, projektów UE, wsparcie naukowe dla działów Badania i Rozwój oraz Dział Rejestracji a także za szereg szkoleń, wykładów i edukację oraz organizację konferencji, kontakt ze środowiskiem akademickim.

Jako jedną z pierwszych osób w Polsce wspierała i współorganizowała szkolenia edukacyjne dla aptekarzy. Współpracując z wieloma wykładowcami i pracownikami naukowymi Wydz. Farmacji i Wydz. Lekarskiego współtworzyła szereg szkoleń, wykładów, konferencji czy materiałów edukacyjnych dla aptekarzy, co zaowocowało uznaniem ze strony zarówno środowisk naukowych , jak i samorządu aptekarskiego w postaci nagród i wyróżnień.

Za swoją działalność edukacyjną Dziekan Wydziału Farmacji w Poznaniu, Pan Profesor Edmund Grześkowiak przyznał w 2011 roku Blance Ulążka Medal Zasłużony dla tegoż Wydziału.

W 2012 roku założyła Ogólnopolską Sekcję Leku Roślinnego przy Polskim Towarzystwie Farmaceutycznym i od stycznia 2013  do listopada 2014 piastowała funkcję Przewodniczącej tej Sekcji, rozwijając społecznie działalność edukacyjną skierowaną do aptekarzy i pacjentów.

Jest autorką piramidy Zdrowego Stylu Życia PORTA.

Prowadzi blog popularnonaukowy oraz lifestyle
na Instagramie: dr_blanka_lifestyle.

Jej pasją są podróże, kulinaria oraz żeglarstwo.