Webinar: W erze dr. Google

Webinar

Zapraszamy wszystkich studentów do wzięcia udziału w webinarze “W erze Dr. Google – pozyskiwanie i weryfikacja informacji na temat zdrowego stylu życia w internecie”, przygotowanym przez Polskie Towarzystwo Medycyny Stylu Życia. W dobie fałszywych informacji, fake newsów, samozwańczych specjalistów od wszystkiego, weryfikacja i wyszukiwanie rzetelnych źródeł informacji medycznych stanowią niezbędne umiejętności dla:

• pacjenta specjalistów: lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia
  • każdego, kto chce być świadomym użytkownikiem internetu poszukującym informacji na temat zdrowia
  • Podczas pierwszej części webinaru, dowiesz się:
  • gdzie szukać informacji medycznych
  • z jakich stron i portali warto korzystać
  • jak weryfikować to, co można znaleźć w internecie
  • czym aktualnie zajmuje się Światowa Organizacja Zdrowia

Następnie porozmawiamy o:

• podatności na fałszywe informacje
  • technikach wykorzystywanych do budowania komunikatów w internecie
  • wpływie szumu informacyjnego na nasze emocje i zdrowie psychiczne

✅ REJESTRACJA NA WEBINAR: https://bit.ly/315WnzL

PRELEGENTKI:
DR N. MED. BLANKA ULĄŻKA – magister farmacji, wykładowczyni farmakologii i edukacji zdrowotnej, adiunkt Uczelni Społeczno-Medycznej w Warszawie; Instagram: dr_blanka_lifestyle.

DR MAJA HERMAN – lekarka, specjalistka psychiatrii, psychoterapeutka, asystentka na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, współzałożycielka Instytutu Amici #psychiatriauzyteczna, propagatorka wiedzy na temat zdrowia psychicznego na Instagramie: maja_herman_amici.

LEK. ALICJA BASKA – lekarka, Director of Communications i Członkini Zarządu European Lifestyle Medicine Council, Dyrektor Organizacyjna Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia, prowadząca wszystkie media społecznościowe PTMSŻ.