Zasady higieniczno-epidemiologiczne
obowiązujące w celu ograniczenia ryzyka infekcji podczas przebywania na terenie Uczelni Społeczno-Medycznej w Warszawie zajęć edukacyjnych
obowiązujące od października 2021 r.
- Zajęcia dla studentów, słuchaczy studiów podyplomowych i uczestników szkoleń prowadzone są w Uczelni Społeczno–Medycznej w Warszawie na trenie kompleksu budynków zlokalizowanych w Warszawie przy ul. Kaleńskiej 3.
- Przy wejściu do budynków A i B USM oraz w czasie przerw i podczas zajęć uczestnicy dezynfekują i myją ręce wodą z mydłem.
- Uczelnia zapewnia dozowniki ze środkiem dezynfekcyjnym oraz mycie rąk w łazienkach. Uczelnia zapewnia również wietrzenie oraz odkażanie pomieszczeń poprzez regularną dezynfekcję klamek, uchwytów i innych powierzchni dotykowych oraz dezynfekcję przed i po zakończeniu zajęć każdego dnia stołów, krzeseł, itd.
- Wejście na zajęcia jest nadzorowane przez pracowników administracji. Studenci zobowiązani są do stosowania się do zaleceń prowadzących zajęcia związanych z ich organizacją.
- Studenci w salach dydaktycznych powinni tak zajmować miejsca, aby odległość między uczestnikami wynosiła minimum 1,5 metra w każdym kierunku.
- Podczas przerw i przemieszczania się obowiązuje korzystanie z maseczek (zaopatrzenie własne uczestnika zajęć). Obowiązkiem zasłaniania ust i nosa objęte są również osoby przebywające na zewnątrz USM, jeżeli dystans jest mniejszy niż 1,5 metra.
- Uczestnicy zajęć podczas przerw mogą przebywać tylko na korytarzach USM lub na zewnątrz budynku B. Mogą w tych miejscach przebywać bez maseczek tylko wtedy gdy zachowywany jest dystans co najmniej 1,5 metra od drugiej osoby.
- Każdy student korzysta z własnych przyborów niezbędnych do realizacji zajęć. Nie należy używać przyborów innych uczestników zajęć.
- Ze względów bezpieczeństwa Uczelnia nie zapewnia dostępu do posiłków i napojów. Uczestnicy mogą przynieść własne posiłki napoje.
- Zapewnione są worki i kosze przeznaczone na zużyte środki ochrony osobistej oraz odpady cateringowe.
- Na drzwiach do sal dydaktycznych, w których odbywają się zajęcia zamieszczone są niezbędne informacje dotyczące numerów telefonów do stacji sanitarno-epidemiologicznej i infolinii NFZ (800 190 590).