Konferencja Naukowa – Bezpieczeństwo informacyjne

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na VI Ogólnopolską Konferencję Naukową organizowaną przez Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach z cyklu „Bezpieczeństwo informacyjne” na temat:

„Współczesne szanse, wyzwania i zagrożenia
dla informacyjnego wymiaru bezpieczeństwa państwa”.

Współorganizatorem Konferencji są: Instytut Nauk Społecznych Akademii Katolickiej w Warszawie, Wydział Nauk Społecznych Uczelni Społeczno- Medycznej w Warszawie, Instytut Analizy Ryzyka, Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Akademii Kaliskiej im. Prezydenta S. Wojciechowskiego, Instytut Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Pedagogicznego im KEN w Krakowie, Kolegium Zarządzania i Bezpieczeństwa Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, Europejskie Stowarzyszenie Nauk o Bezpieczeństwie (European Association for Security).

Planowane rozważania, analizy i dyskusje chcemy skoncentrować wokół następujących obszarów tematycznych:

• obrazu prawnych i instytucjonalno – organizacyjnych uwarunkowań ochrony informacji.
  • przestępczości w sferze informacyjnej,
  • zagrożeń i wyzwań w zakresie swobody dostępu i wymiany informacji,
  • szans, wyzwań i zagrożeń związanych z stosowaniem nowych technologii w infosferze.

Konferencja odbędzie się 27 stycznia 2021 roku i będzie realizowana w trybie on-line.

Więcej informacji, lista prelegentów oraz karta zgłoszeń znajdują się pod poniższym linkiem: