W dniach 21 grudnia - 6 stycznia dziekanat USM jest nieczynny
Tryb on-line
Komunikacja społeczna to proces porozumiewania się ludzi, grup a nawet organizacji miedzy sobą. To najistotniejszy element kultury, bez którego społeczność nie miałaby szans funkcjonować.
Komunikacja przede wszystkim nierozerwalna część edukacji i wychowania. W szczególności, że cały proces wychowania dokonuje się głównie poprzez słowa i wszelakie działania komunikacyjne.
Cel
Celem głównym studiów jest wypracowanie umiejętności skutecznej komunikacji i poprawnych relacji społecznych oraz kompetentnego kształtowania wizerunku własnego, organizacji oraz grup.
ADRESACI:
Studia podyplomowe adresowane są do osób zainteresowanych problematyką relacji interpersonalnych oraz grupowych, które mają ukończone studia wyższe (licencjackie lub magisterskie) dowolnego typu: humanistyczne, społeczne, ekonomiczne, techniczne ale szczególnie do nauczycieli, wychowawców, dyrektorów, doradców medialnych, rzeczników prasowych; do osób dbających o swój wizerunek w świecie biznesu, polityki, sztuki;
do osób prowadzących własne firmy chcących zadbać o wizerunek swojego przedsiębiorstwa; oraz do osób zajmujących się promocją i szerzej rozumianą komunikacją w organizacjach i urzędach administracji publicznej.
ORGANIZACJA STUDIÓW:
Zajęcia są prowadzone w trybie hybrydowym (stacjonarnie oraz on line)
Studia Podyplomowe trwają 1 rok (2 semestry) i obejmują 200 godzin zajęć teoretyczno-praktycznych w formie wykładów oraz ćwiczeń, prowadzonych przez nauczycieli akademickich – praktyków i specjalistów komunikacji społecznej.
Warunkiem ukończenia studiów jest uczestnictwo w zajęciach oraz ich zaliczenie.
Ogólną ocenę na świadectwie ukończenia będzie stanowić średnia ocen uzyskana z poszczególnych przedmiotów (bez pisania pracy dyplomowej).
Opłaty:
Absolwenci otrzymują świadectwo ukończenia studiów podyplomowych według wzoru ustalonego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.